V dnešním článku jsme se vydali na lov skvělých make-up značek, které jsou zero waste! Většina těchto značek je dražší než ty, které byste si pořídili běžně v drogerii, ale faktem je, že je známo, že levný běžný make-up je plný potenciálně toxických syntetických látek, které mohou narušit vaše hormony a mít významné dlouhodobé negativní účinky na zdraví.
Zao
Obaly Zao, stejně jako některé jejich ingredience, jsou vyrobeny z kontrolovaně sklizeného bambusu. Mají také systém doplňování.
Jejich výrobky mají certifikát ECOCERT a jejich ingredience pocházejí z ekologických farem. Vše je bez toxických látek, bez krutosti, bez lepku a veganské. Navíc ve své továrně ve Francii zaměstnávají osoby se zdravotním postižením.
Alima Pure
Společnost Alima Pure není zcela bez plastů, ale nabízí plnitelné kompakty vyrobené pro magnetické misky, které lze snadno vyměnit. Jejich výrobky také neobsahují žádné škodlivé látky, jako jsou parabeny, ropa a mastek.
Společnost Alima Pure je členem B Corp a organizace 1 % For the Planet. Navíc značka již 10 let kompenzuje 100 % svých uhlíkových emisí prostřednictvím Carbonfund.org a své výrobky vyrábí pomocí energeticky účinných procesů včetně větrné elektřiny.
Ilia
Společnost ILIA sice používá pro výrobu mnoha svých výrobků plasty, ale na tento seznam je zařazuji kvůli jejich programu zpětného odběru. Tato značka se zavázala snížit svůj dopad recyklací těžko recyklovatelných materiálů. Zákazníci mohou měsíčně zaslat až pět prázdných kosmetických výrobků (i když jsou od jiné značky!) a oni je prostřednictvím TerraCycle zrecyklují. To je skvělá možnost, pokud jste stále v procesu přechodu na bezodpadový životní styl a máte doma spoustu konvenčnějších výrobků!
V maximální možné míře používají čisté suroviny a všechny jejich výrobky neobsahují například sulfáty, parabeny, lepek a mastek. Vše je bez krutosti, ale některé jejich výrobky nejsou veganské.
Kjaer Weis
Společnost Kjaer Weis založila klasická vizážistka, která pracovala pro velké módní časopisy, jako je Vogue, Marie Claire a Elle. Zjistila, že mnoho žen, se kterými pracovala, dráždí syntetické make-upy, což ji nakonec přivedlo k založení luxusní značky, která je zároveň ekologická a ekologicky šetrná.
Jejich kompakty a nádobky jsou vyrobeny z kovu, který bohužel není recyklovatelný, ale dají se znovu naplnit (včetně rtěnky a řasenky). Jejich produkty se vyrábějí v Itálii a všechny jejich složky jsou buď certifikované jako přírodní, nebo certifikované jako ekologické italským certifikačním orgánem Controllo e Certificazione Prodotti Biologici.
Kjaer Weis není veganská, protože v mnoha svých výrobcích používá včelí vosk.
Zaujala vás některá ze značek? Velkou spoustu z nich a mnoho dalších najdete k prodeji v české Líčírně Organics. Posláním Líčírny je změnit způsob, jakým lidé přemýšlí o složkách a produktech, které si dávají na své tělo. Připravili zajímavý koncept, kterým je designové, příjemné místo plné úžasných výrobků a upřímných odborníků, spolu s e-shopem. Jedná se o koncept, který se snaží vysvětlovat rozdíly mezi dobrými a rizikovými chemickými látkami a který vám tak pomůže pochopit, jaká značka je nejlepší jak pro vás, tak pro Zemi.