Site icon eticky.cz

Zabalte se jako profesionální cestovatelé: Tipy a triky pro efektivní balení, které vám ušetří místo a usnadní pobyt

Zabalte se jako profesionální cestovatelé: Tipy a triky pro efektivní balení, které vám ušetří místo a usnadní pobyt

Ušetřete místo ve zavazadle a zabalte se efektivně

Dlouhodobější pobyt

Máte-li na delším pobytu omezený přístup k pračce, vezměte s sebou pytel na špinavé prádlo. Bude se vám hodit na použité ručníky nebo spodní prádlo, dokud je nebudete moci vyprat. Kompaktní sušák nebo šňůra jsou také užitečné. Například ručníky na nich rychleji uschnou a nezabírají tolik místa jako rozložené po pokoji.

A co chybí na cestách vám?

Jednou z věcí, která nám na cestách může chybět, jsou naše oblíbené měkké ručníky. Při výběru ručníků na cestování je klíčové zvážit jejich materiál. Pro cestování se nejlépe hodí ty, které jsou vyrobené z rychleschnoucího materiálu, jako je mikrovlákno. Takové ručníky jsou lehké, zabírají v zavazadle minimum místa a rychle schnou. “Pro sportovce, dobrodruhy i ty, kteří preferují praktické a skladné věci, jsou ideální ultralehké rychleschnoucí ručníky Microtech. Vejdou se do kabelky, batohu, kufru, zkrátka kamkoli. Dokážou vás nejen perfektně osušit, ale umí dokonce samy bleskurychle uschnout,” dodává Jan Rosenkranz, majitel společnosti Kapatex, vůbec největší prodejce froté ručníků a osušek v Česku. Naopak bavlněné ručníky, které sice vypadají luxusně, schnou pomaleji a na cestách se s nimi hůř manipuluje. 

FROTERY ručník Microtech 50×100 cm Neon Pink, 129 Kč

 

Dalším faktorem je velikost ručníků. Zvažte, jak velké ručníky budete potřebovat. Na delší cesty se hodí spíše menší, které lze snadno umístit do zavazadla. Pro kratší pobyty můžete zabalit i větší ručník. Nezapomeňte přibalit i menší osušky na obličej. Určitě s sebou vezměte alespoň dva kusy na osobu, ideálně více. Budete je potřebovat po koupání, na cestu k bazénu či na pláž a jako rezervu. „Očuchání“ textilu může sice naznačit, zda jste použili dost deodorantu, ale není vždy spolehlivým způsobem, jak rozhodnout, jestli je třeba prát oblečení či ručníky. Typ tkaniny, míra opotřebení a počasí mohou hrát rozhodující roli. Ručníky byste tedy měli měnit po každém třetím až pátém použití. Pokud tento luxus na svých cestách nemáte, pamatujte, že před každým dalším použitím je potřeba, aby ručník kompletně uschnul. 

 

Exit mobile version