Site icon eticky.cz

Tato platforma pro další prodej právě získala 14 milionů dolarů, aby pomohla značkám udržet si zákaznickou základnu

Tato platforma pro další prodej právě získala 14 milionů dolarů, aby pomohla značkám udržet si zákaznickou základnu

Tato platforma pro další prodej právě získala 14 milionů dolarů, aby pomohla značkám udržet si zákaznickou základnu

Jedná se o druhé největší navýšení pro prodejní platformu, která se snaží zaměřit na trh peer-to-peer. Předchozí financování ve výši 3,5 milionu dolarů umožnilo společnosti Recurate vyvinout technologické řešení pro re-commerce. Které lze integrovat do vlastních webových stránek značek.

Model společnosti Recurate se od standardních operací přeprodeje třetích stran liší. Uživatelům nenabízí možnost nahrávat zboží od více značek. Její platforma je navržena tak, aby ji bylo možné integrovat do stávajícího webu elektronického obchodu jedné značky, což umožňuje vzájemný prodej položek pouze od této jedné společnosti. Technologie byla navržena tak, aby nabídla značkám podíl na dalším prodeji a zároveň podpořila oběhové hospodářství.

Zapojení značek (a spotřebitelů) do projektu

Společnost Recurate, která byla založena v roce 2020, již získala portfolio více než 40 módních značek. Steve Madden, Mara Hoffman a La Ligne patří mezi největší značky, které se přihlásily. Startup očekává, že do konce roku 2022 dosáhne více než 100 partnerských značek.

Finanční prostředky ze série B jsou určeny na vylepšení, která osloví více značek. Zjednodušená integrace webových stránek a pokročilé analytické přehledy jsou dvě vylepšení ve fázi plánování. K realizaci se chystá také přidání možnosti pro značky prodávat vlastní neprodané zásoby a zpeněžení neprodejných vratek

Resale 1.0 byla tržiště třetích stran – udělali to cool a dokázali, že existuje skutečný trh [pro resale],“ řekl Vogue Business Adam Siegel, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Recurate. „Nyní si značky uvědomují, že je tu příležitost. Vidí, že se jejich produkty prodávají na platformách třetích stran, a říkají si, proč bychom z toho nemohli těžit?

Samotná technologie využívá spotřebitelská data k tomu, aby pochopila, co si kupující koupili dříve, a umožnila jim to dále prodávat. Využívají se oficiální obrázky a popisy produktů z nabídek značek a nabízí se odhadované ocenění. Původní ceny a kvalita výrobku se používají jako ukazatele pro odhad hodnoty při dalším prodeji.

Objevují se další nápady, které mají zřejmě na mysli spotřebitele. Ověřování pravosti výrobků podpoří důvěru kupujících, zatímco oslovení prodejců vintage se ukáže jako užitečný prvek, zejména pokud se do projektu zapojí luxusní značky. Zkoumá se také řada dalších okružních cest. Klíčovou prioritou v této oblasti jsou opravy a upcyklace.

Spojí se luxusní značky se společností Recurate?

Zakladatelé Recurate uznávají, že síla produktu spočívá v jeho schopnosti navázat spojení mezi značkami a spotřebiteli. Očekává se, že trh s oblečením z druhé ruky dosáhne do roku 2025 hodnoty 77 miliard dolarů, což znamená, že značky se musí integrovat již nyní. Platforma Recurate je škálovatelná a umožňuje, aby byl trh dalšího prodeje méně konkurenční v tom smyslu, že stávající fanoušci značky budou pokračovat v nákupu, nikoliv přecházet na jiné možnosti. Otázka luxusních značek je však hmatatelná. 

Značky s dostupnými finančními prostředky nebo velké mateřské společnosti by se mohly snažit vytvořit vlastní modely dalšího prodeje, aniž by se spojily se společností Recurate. Tato možnost existuje, ale startup je optimistický v tom, že více z nich uvidí hodnotu v outsourcingu technické stránky. Jako příklad osvědčené funkce, na které bude záviset přeprodej luxusních výrobků, uvádí Recurate schopnost digitálního ověřování totožnosti.

Vytváření správných spotřebitelských návyků

„Představuji si svět, kde každá značka vlastní svou platformu pro další prodej. Pokud pro ně bude existovat motivace zvyšovat hodnotu zboží pro další prodej, protože z ní budou mít prospěch, znamená to, že budou vyrábět kvalitnější, trvanlivější a hodnotnější zboží,“ řekl Siegel v rozhovoru pro Vogue Business. 

Jako vedlejší produkt se značky naučí, že mohou vydělávat peníze, aniž by vydávaly nové položky. To by mohlo podnítit hnutí za odbourávání růstu v tomto odvětví a spustit řetězovou reakci, která sníží dopad módy na planetu.

Zvrat v oblasti rychlé módy

Zdá se, že nové předpisy podporují myšlenku méně nakupovat nebo si zajistit oblečení z druhé ruky. Ve snaze zastavit rychlou módu a pomoci životnímu prostředí navrhla Evropská unie nová pravidla pro dlouhou životnost oděvů. Oblečení bude muset být prokazatelně odolnější vůči opotřebení, snadněji opravitelné a vyrobené udržitelným způsobem. Návrh přichází poté, co bylo používání oděvů označeno za čtvrtý největší dopad na klima v EU, hned po potravinách, bydlení a dopravě.

V podobném duchu navrhlo město New York v lednu letošního roku zákon, podle kterého bude neudržitelná výroba oděvů podléhat poplatkům. Zásadní význam bude mít transparentnost dodavatelských řetězců, přičemž značky by měly dokumentovat alespoň 50 % celé své sítě.

Exit mobile version