Pokud jste rodič, víte, kolik plenek vaše dítě denně spotřebuje. Nyní si toto množství vynásobte každým dítětem, které je přebalováno jednorázovými plenami. V roce 2018 bylo například pouze v USA skládkováno přibližně 3,3 milionu tun jednorázových plen. Ekologicky uvědomělí rodiče samozřejmě dlouho přemýšlejí, než řeknou ano látkovým nebo jednorázovým plenám. Chtějí učinit správné rozhodnutí pro své dítě, životní styl a Zemi.
Pošlete znečištěné pleny zpět výrobci k recyklaci
Společnost DYPER navázala spolupráci se společností TerraCycle, která se zabývá nakládáním s odpady, a nabízí službu REDYPER. Zákazníci společnosti DYPER se mohou přihlásit ke službě REDYPER, obdržet speciálně navrženou krabici, štítek a materiály pro třídění odpadu a poslat své znečištěné pleny zpět společnosti TerraCycle ke kompostování.
Společnost DYPER počítá s tím, že ekologicky smýšlející rodiče budou ochotni zabalit pleny, vložit je do krabice a poslat poštou k recyklaci.
„Snažíme se, aby plenky byly pro rodiče bezproblémové, pro děti a k planetě šetrné,“ říká Sergio Radovcic, generální ředitel společnosti DYPER. „Nebylo snadné vyvinout nejkompostovatelnější plenu, jaká kdy byla vytvořena. Jsme však nadšeni, že naše partnerství se společností TerraCycle usnadní rodinám, aby se jejich použité pleny nedostaly na skládky.“
Až 95 % objemu použitých plínek lze recyklovat
Také společnost West Bromwich ve Velké Británii umožňuje recyklaci použitých hygienických výrobků obsahujících absorbenty. Provoz dokáže za jeden rok recyklovat až 36 000 tun převážně použitých jednorázových dětských plen, a to s docela dobrým výsledkem. Až 95 % objemu odpadu lze využít a přeměnit na znovu použitelnou surovinu.
Pokud se recyklace jednorázových dětských plen stane běžnou, může výrazně snížit množství nebezpečného odpadu na skládkách.
Myslíte, že má recyklace plen budoucnost i u nás? A byla by vaše rodina ochotna plenky recyklovat? Dejte nám vědět!